Skip to content

A koho bych vyhodil z vlády já

Socdem se řítí tam, kam jsem před třemi lety předpověděl v článku Kam se řítí ČSSD? a zřejmě i proto premiér Sobotka zveřejnil úmysl obměnit vládu. Ihned poté se vyrojily spekulace kdo by zasloužil vyměnit. Většina komentátorů a socdemáků bohužel vyjadřuje zcela opačné priority než mám já.

Já bych vyhodil:

Jana Mládka (průmysl) – protože od ČSSD odradil voliče ze skupiny 1 milionu voličů z řad OSVČ. Já sám jsem býval skalním voličem ČSSD, ale poté jak se strana vyrovnala s výrokem Mládka o parazitech ji v dohledné době volit nebudu. Měli ho vyloučit ze strany nebo aspoň z veřejných funkcí. Protože prokázal, že je de facto fašista. Jeho omluva – neomluva mě tedy rozhodně neuspokojila. Více jsem o jím šířených lžích v té době napsal ČSSD hájí zájmy horních 20%? a OSVČ na HPP není 0,99, ale jen 0,65 mil..

Svatopluka Němečka (zdravotnictví) – protože chce jen peníze, ale nic kloudného se zdravotnictvím nedělá. Určitě by se tam dala najít řada smysluplných reforem. České zdravotnictví mi dlouhodobě přijde jako černá díra na peníze. Když ho vidím s urnou v parlamentu prosazovat protikuřácký zákon, tak si vždy představuji, že v té urně jsem já. Protože vyžene lidi z hospody, se kterou sousedím, kouřit ven, před moje okna. A já (sám nekuřák) tak budu muset dýchat cigaretový kouř v létě takřka nepřetržitě a zemřu kvůli tomu dřív. Na víc mi přijde, že je skoro pořád navalenej.

Michaelu Marksovou (práce a sociální věci) – protože pořád jen rozhazuje peníze. Moje peníze, které státu posílám na daních a odvodech. Určitě by se v rámci sociální politiky dala dělat spousta smysluplných věcí na které nepotřebuje rozhazovat peníze jak vidlema. Třeba já bych byl rád, kdyby mi někdo nebo něco dokázalo říci jaký budu brát důchod, až za 20 let půjdu do důchodu. Všechny kalkulačky co její manšaft publikoval počítají jen na 5 let dopředu. To je mi úplně k ničemu. A myslím, že to svědčí o tom, že ani na jejím ministerstvu nikdo nevím, kolik vlastně budu mít důchod.

Nevyhodil bych:

Milana Chovance (vnitro) – nemůžu si pomoci, ale čiší mu z očí ODSáctví. Působí na mě dojmem, že to je takový ten typický kariérista, který by před rokem 89 klidně dělal kariéru díky členství v KSČ. Tak trochu „Kam vítr, tam plášť“. Myslím ale, že vcelku dobře zvládl ochránit zemi před ilegální migrací. Sice mám pocit, že kvůli tomu záměrně vytvořil nehostinné podmínky v našich uprchlických táborech, s čímž bych nesouhlasil. A myslím, že by to šlo zvládnout i bez toho. Ale zvládl to dobře a mám zato, že si ho s tím i lidé spojují, takže by byla škoda ho měnit. Navíc tím jak se dokázal poprat s obezitou ukázal, že je kus chlapa a tím má mé sympatie.

Kateřinu Valachovou (školství) – protože o ní takřka nevím, což ve srovnání s prvními třemi je úspěch. A ve srovnání se svým narcisoidním předchůcem, je ona naprosto skvělá.

Lubomíra Zaorálka (zahraničí) – sice se s těmi Číňany zachoval dost neobratně, ale dlohodobě prokazuje zdravé názory a myslím, že i něco dělá.

Jiřího Dienstbiera (lidská práva a menšiny) – tohle je můj nejoblíbenější socdemák, takže toho bych nevyhodil už proto. Velmi sympatické bylo, když v době „přistěhovalecké krize“ vyjádřil názor, že jsme schopni se postarat o 7 tisíc uprchlíků. Říci toto v té době, v té atmosféře, nahlas – skvělé. Škoda, že takových politiků nemáme víc (nejen v socdem).

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*


2 + čtyři =