Skip to content

Krtina či krtinec jako výsevní substrát.

Taky pěkná permablbost.

Začínám si připadat jako průkopník slepých uliček v permakultuře, co zkusím to nefunguje (až na vyjímky).

Někde jsem vyčetl, že krtiny jsou dobré na pěstování přísad. Prý tím, že ta hlína je z hloubky, tak je skoro sterilní atd.

Přimíchal jsem do toho i trochu kompostu, když je to sterilní, tož ať to má taky nějakou šťávu. Něco málo v tom rostlo, ale tím že to je vlastně normální hlína, tak se na tom častým zaléváním vytvořil škraloup a tak to ty semínka měly horší a asi půlka nevyrostla. Část z toho co vyrostla měla strašně malé kořínky. A další část nám na okně zalehl kocour a polámal to. Museli jsem to všechno přesázet do koupeného výsevního substrátu a další semínka už jsme sázeli do něj.

Až potom jsem se v jiné, chytřejší knize dočetl, že se ta krtina má smíchat s kompostem a rašelinou v poměru 1:1:1. No, to už by asi šlo. Ale pro změnu to neřeší problém. Protože rašelina je neobnovitelný zdroj a tak není perma. A pokud do toho mám cpát rašelinu, tak to už si rovnou můžu koupit ten výsevní substrát, který ji také obsahuje a proto jsem se mu chtěl vyhnout. No nevím.

Ještě jsem teď někde narazil na radu, že je na pěstování přísad dobrá listovka. Něco jako zkompostované listí z loňska. Zkusím to, ale pro jistotu v menším, příští rok.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*


6 × = osmnáct