Skip to content

Jděte už k čertu s tím, že nejsou lidi!

Nejsou lidi! Nejsou lidi!

Ti starší z nás si vzpomenou na léta vrcholícího (a díky bohu končícího) socialismu. Tehdy také nebyli lidi. Paradoxně to i dnes z velké části říkají titíž lidé. Ti lépe situovaní komunisté, kteří si po revoluci zprivatizovali fabriky a nebo s využitím kontaktů založili své podniky. Není tedy divu, že říkají totéž.

Je velká škoda, že mnozí z nich se ke svým podnikům dostali takto snadno, využitím pozic, které získali ohýbáním hřbetů za komunistů. Tehdy bylo nutným předpokladem vstoupit do jejich strany (KSČ), pokud člověk chtěl něčeho dosáhnout. Viz. např. náš nedávný ministr financí, pan Babiš.

Pokud by tito lidé museli projít normálním vývojem, tj. budováním firmy od nuly. Tak by znali jisté zákonitosti podnikání, které by jim pomohly řešit dnešní situaci „nedostatku pracovních sil“. A zároveň s tím by pomohli zemi tím, že by nastartovali růst mezd a pomohli nám přiblížit se tomu nedostižnému Západu. Ale kdo ví jestli to vůbec chtějí, mnozí z nich přece mají i VUML.

Když nemáte dost lidí na to, abyste zvládli realizovat všechny zakázky a musíte některé z nich odříkat. A když nemáte reálnou možnost takové lidi získat. Tak propboha! Zdražte své výrobky! Tím zredukujete poptávku na takovou úroveň abyste nemuseli odříkat zakázky a získáte více peněz. To je přece tak triviální, že je z toho až k breku, že to nevíte. Každý podnikatel, který začal od nuly toto ví a několikrát si tím sám prošel. A ví, že ho to vždy posunulo dál. Naše země potřebuje aby jste se i vy velcí posunuli dál. Jinak ve mzdách ten Západ nikdy nedoženeme! Tak nefňukejte, že nejsou lidi, vzmužte se a zdražte!

Ze svých zákazníků vyfiltrujete ty kteří vám nemohou nebo nechtějí platit víc a zůstanou ti, kteří mohou a chtějí. Vy pak budete moci inovovat své produkty a výrobní činnosti i zvýšit mzdy svým zaměstnancům. A díky tomu třeba později přitáhnout i lidi, kteří za to co platíte lidem teď, pro vás nejsou ochotni pracovat. Hovořím z vlastní zkušenosti. Vzděláním jsem strojní inženýr. Vím, že i nás máte málo a já mám svůj původní obor moc rád a chybí mi. Ale za těch pár šušňů k vám do fabriky chodit nebudu. Když z domu od kompu si jako programátor vydělám násobně víc, nemusím nikam chodit a jsem svým pánem.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*


8 + šest =