Skip to content

20 důvodů proč nemůžu volit Miloše Zemana

1) Oslabuje naši pozici v NATO a EU a nás táhne na Východ tím, že veřejně zastává proruské postoje. Jako jediný (snad ještě s Orbánem) z představitelů zemí EU. Bagatelizuje roli Ruska na východní Ukrajině, uznává Krym za součást Ruska, … O tom, proč toto považuji za nebezpečné jsem psal zde.

My NATO potřebujeme. NATO nás ne. A Rusko se v minulosti neukázalo být dobrým spojencem.

2) Jmenoval premiérem člověka, který je podezřelý z trestného činu. A dokonce mu dal bianco šek na další pokus. Který až teď, protože se blíží volby, omezil. Po volbách by na to ale mohl rychle zapomenout – vzpomeňte na tu jeho zaťatou pěst při vánočním projevu a co při tom říkal.

Námitka, že Babiše lidi volili i když věděli o jeho obvinění neobstojí. Protože ANO volilo jen 30% z těch co šli volit a dokonce jen 20% ze všech (tedy se započtením nevoličů). Pouhý fakt, že dostalo ANO nejvíc hlasů přece nemůže mít větší váhu než to, že 70% resp. 80% je nevolilo. Toto opravdu nelegitimizuje trestně stíhaného premiéra.

3) Přes svého poradce Nejedlého má vazbu na ruské proputinovské kruhy. Zdá se, že je těmito kruhy ovládán.

4) Státní vyznamenání dává ne podle zásluh o stát, ale za odměnu svým podporovatelům. Tím ho dehonestuje.

5) Útočí na veřejnoprávní media. Ty jsou jedním z pilířů demokracie, takže buďto nemá čestné úmysly a oslabuje demokracii vědomě nebo je hloupý.

6) Jeho politické postoje a činy jsou do značné míry určovány pomstychtivostí a samolibostí místo toho, aby byly určovány principy (byť takovými, s jakými bych nesouhlasil).

7) Nedokáže přiznat, že se mýlil a důsledky svých omylů dovádí až do nejvyšší míry trapnosti. Viz. „článek vlevo dole“ (Peroutka). Člověk, který neumí přiznat svou vlastní chybu je malinkatý ubožáček a někdo takový by neměl zastávat takovou funkci.

8) Podepsal Prohlášení čtyř. Čímž spolupotupil můj národ, moji zemi.

9) Jezdí se do Číny „učit stabilizovat společnost“. Tak jako to udělali na Tchien-an-men? Kde podle některých odhadů bylo zabito více než 10 000 lidí. A nebo tak jak se dnes chovají k Fa-lun-kung? Tohle vážně chce dělat u nás? A nebo jen tak servilně podlézal čínskému prezidentovi? Nutno podotknout, že za to vůbec nic nezískal.

10) Rozděluje společnost

11) Mluví vulgárně

12) Pokusil se o Lánský puč  (souvisí s 6).

13) Stoupl si na jedno podium s extremistou (Konvička). A „nevyvinil“ se z toho tím, že by například řekl, že nevěděl kdo to je. Nebo že si ho v první chvíli nevšiml a pak by mu bylo hloupé odejít.

14) Často se za něj musím stydět. Projevy opilosti, ostudné výroky jako třeba že Krym je fait accompli anebo že na východní Ukrajině nejsou ruští vojáci.

15) Očividně má problém s alkoholem.

16) Vyjádřil se ošklivě o Alexandru Dubčekovi. To mi vadí samo o sobě. Ironií osudu je to, že ve čtvrtek měl plnou hubu toho jak se Dubček „podělal“. Zatímco Dubček byl okupačními vojsky odvlečen do Moskvy, tam po dobu čtyř dnů držen v izolaci a krmen lživými informacemi o masovém krveprolití v Československu. Tak panu Zemanovi pouhý den po tomto jeho výroku stačilo k připosrání to, že se před něj postavila holka nahoře bez. Jaký hrdnina!

17) Rozeštvával ČSSD a tím ji pernamentně oslaboval (souvisí s 6). Česká politická scéna tak dnes nemá relevantní, silnou, demokratickou, levicovou stranu.

18) Nevypadá to, že bude zdravotně schopen zastávat úřad až do konce mandátu. Občas to vypadá, že dokonce nedožije ani případné inaugurace.

19) Nelíbí se mi jeho bonmoty. Tím spíš, že poslední dobou není nikdy jisté, co je bonmot a co myslí vážně.

20) Nelíbí se mi jeho velikášské a samolibé chování. Za tím se obvykle skrývá jen pocit méněcenosti a prezident by měl být sebevědomý.

Výše uvedený výčet jistě není kompletní. Je pravděpodobné, že neobsahuje vše, co mi vadí. Jsou to jen věci, které mě napadly při psaní článku. Který se původně jmenoval „10 důvodů …“, pak 13, 15 a nakonec 20. Našlo by se jich jistě víc, ale celkem mě bolí nad tím přemýšlet.

Tak ščasnou volbu češskové a češsky ;-)

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *
*
*


3 + tři =